Dom

Balustrady systemowe – wykorzystanie możliwości stalowych profili

Technologia idzie cały czas do przodu. Dziś maszyny, które nikogo nie dziwią kiedyś zachwycały i zastanawiały jak to jest możliwe, że potrafią takie cuda. Weźmy na przykład profile ze stali, kiedyś były to po prostu proste rurki pocięte na odpowiednie kształty.

Przyczyny rosnącej popularności balustrad systemowych

balustrady systemoweDziś dzięki sprzętom takim jak giętarki, prasy automatyczne czy spawarki można wyczarować nie tylko niezwykłe kształty, ale także niestandardowe grubości i długości. Balustrady systemowe ze stali nierdzewnej to coraz częściej zamawiany produkt. Te, które znajdują się na zewnątrz domów (na balkonach i przy schodach) stanowią, nie tylko świetny element dekoracyjny ale także są bardzo trwałe, ze względu na stal wysokiej jakości. Wewnątrz domów balustrady czy barierki przy schodach nadają wnętrzu nowoczesny charakter. Z profili poza balustradami wytwarza się także różnego rodzaju uchwyty no. uchwyty drzwiowe. Najczęściej spotykane są w galeriach handlowych, hotelach czy restauracjach, w domach jako elementy mebli łazienkowych czy kuchennych. Poza uchwytami drzwiowymi warto powiedzieć kilka słów o uchwytach dla niepełnosprawnych. Kiedyś były montowane w szpitalach czy toaletach w przychodniach.

Dziś na szczęście sporo się zmieniło i uchwyty są już praktycznie wszędzie (w hotelach, w toaletach na stacjach benzynowych, przy podjazdach przy urzędach, szkołach, uczelniach i wielu innych miejscach). To na prawdę nie wielki koszt, w zamian za ułatwienie komuś poruszania się. Uchwyty dla niepełnosprawnych można zamówić i w razie konieczności zamontować także w domu.