Informatyka

Aplikacje internetowe dedykowane.

Opublikowany

Aplikacje internetowe nazywane inaczej również aplikacjami webowymi, nie są tym samym co serwisy internetowe. Owszem Strony internetowe mogą zawierać w sobie aplikacje internetowe. Właśnie na tym to polega, że portale internetowe dają nam dostęp do tych aplikacji.

Aplikacje internetowe w dzisiejszym świecie

Aplikacje internetowePo prostu są one dostępne za pomocą przeglądarki. Do pracy takiej aplikacji nie są potrzebne tylko strony internetowe ale również potrzebny jest nam serwer WWW (na przykład Apache) oraz baza danych MySQL. Dzięki temu jesteśmy niezależni od miejsca i czas kiedy chcemy skorzystać z takiej aplikacji. Oczywiście trzeba mieć dostęp do przeglądarki oraz internetu. Cechą takich takich aplikacji dedykowanych jest to, że każdy może sobie taką aplikacje dopasować do siebie i tai produkt jest dopasowany do naszych potrzeb. W większości takie aplikacje internetowe nie potrzebują dodatkowego oprogramowania. Wystarczy przeglądarka oraz internet. Jakie są zalety stosowania takiej aplikacji? Po pierwsze instalowana jest wyłącznie na serwerze, a to obniż koszty jej wdrożenia, a także nie wpływa na żadne inne oprogramowanie zainstalowane na komputerze. Najważniejszą chyba zaletą jest to że taka aplikacja jest dostępna przez internet. Taka aplikacja ma też możliwość automatycznego informowania o niepokojących i niekorzystnych dla nas wydarzeniach. Nie chodzi tu o wydarzenia na tle politycznym czy jakiś sportowych ale np. brak przedłużenia umowy czy to z pracownikiem czy z powodu konieczności przeprowadzenia przeglądu technicznego. Kolejna zaletą jest łatwość w dalszym rozwoju oprogramowania. Jakie są etapy napisania takiej aplikacji? Pierwszy etap to bardzo szczegółowe zastanowienie się i omówienie co ma zawierać taka aplikacja (ten etap znacznie ułatwia późniejsze etapy).

Drugi etap to już programowanie. Trzeba jednak pamiętać, że tworzenie aplikacji sieciowych to nie tworzenie stron internetowych. To drugie jest trochę prostsze, ale polega na czyś innym.