Agencje pracy werbują Ukraińców

Jeszcze kilak lat temu pracownicy z Ukrainy kojarzyli nam się z tanią siłą roboczą w naszym kraju, tak jak kiedyś Polacy w Niemczech czy Francji. Obecnie sytuacja wygląda diametralnie inaczej, a więc możliwe jest znalezienie Ukraińskich pracowników, którzy mają szczególnie wysokie kompetencje i wiedzą, jak wykonywać bardziej wymagające zadania.

Ukraińców można zatrudnić dzięki agencjom pracy

agencja pracy pracownicy z ukrainySzczególnie dotyczy to sektora budowlanego, gdzie na przykład wielu dekarzy obecnie mówi po ukraińsku, gdyż pochodzą z tego kraju. Nasi krajowi specjaliści wolą wykonywać zadania organizacyjne, niż zajmować się rzemiosłem, gdy mogą do tego celu zatrudnić pracowników ez wschodu, którzy będą wykonywali taką pracę równie dobrze, jak oni sami. Często zatrudnianie wschodnich pracowników jest jedynym wyjściem, aby skutecznie radzić sobie z brakami kadrowymi, szczególnie w dziedzinie technicznych specjalistów, ponieważ w kulturze narodów z Europy Środkowo-Wschodniej nie brakuje chęci do pracy oraz zapału do spraw technicznych. Nie bez powodu na zachodzie słynny był polski hydraulik. Tutaj sytuacja jest analogiczna. Jeżeli interesuje nas sprawdzona agencja pracy pracownicy z Ukrainy muszą zostać przez nią sprowadzeni na podstawie specjalnego zaproszenia. Taki dokument wystawia pracodawca, a więc agencja, z którą Ukraińcy będą zawierali swoje umowy o pracę.

Często podpisywanie umowy o pracę jest związane z koniecznością osobistego spotkania. Dlatego do pracowników ukraińskich wysyła się specjalne zaproszenia, na podstawie których straż graniczna na obu przejściach granicznych przepuści ich i pozwoli przejechać dalej. To sprawi z kolei, że będziemy mogli cieszyć się z dobrego pracownika, który będzie umiał zrealizować wszystkie prace, jakich będziemy wymagać.